wtorek, 29 marca 2011

Cheniere Energy (LNG)

Natknąłem się w sieci na artykuły o gazie łupkowym i koncernach amerykańskich i kanadyjskich które otrzymały koncesje   na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce i skłoniło to mnie do bliższego przyjrzenia się wykresom tych spółek  - najciekawiej na chwilę obecną wygląda spółka kanadyjska: Cheniere Energy

 

  • Chickou span nad chmurą co daje silne potwierdzenie dla kupna (długa pozycja)
  • Na piatkowej sesji został wygenerowany  silny sygnał kupna   - przecięcie do góry nad chmurą Tekan sen z Kijun sen
  • Trend wzrostowy nie zagrożony  - spółka powinna testować max
  • Bezpieczny zakup po przejściu 9.65 z celem min. 10.60 (min zasięg +9.8%)
  • Wszystkie wskaźniki Ichimoku wskazują silny trend wzrostowy
Kolejny odwiert na Pomorzu

 "Spółka przeprowadza w tej chwili analizy próbek pobranych podczas pierwszego odwiertu, które pozwolą określić właściwości skał w obszarze szczególnie perspektywicznym pod względem obecności gazu. Pozwoli to określić dokładną lokalizację i sposób przeprowadzenia szczelinowania tak aby zmaksymalizować przepływ gazu. Wyniki analiz mają być znane pod koniec kwietnia."

 
Gaz łupkowy pod słupskiem

 
"- Następnie zaczniemy w połowie marca wiercić nasz drugi otwór o nazwie Lębork S-1 koło Potęgowa.
Kolejny krok to określenie ilości gazu w złożu. Na miejscu rozbieranej wiertni Wytowno S1 pojawi się kolejna, która przeprowadzi odwierty poziome w poszukiwaniu złóż. Jeśli znajdzie wystarczające pokłady gazu łupkowego, rozpocznie się wydobycie na skalę przemysłową. Nastąpi to jednak nie szybciej niż za pięć, sześć lat, kiedy LNG zakończy wszystkie odwierty próbne. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz