środa, 30 marca 2011

FERRUM (FER)

Ferrum to najwiekszy beneficjent kontraktów gazowych firmy Gaz System, dla której dostarcza m. in. rury stalowe. ( wtym roku kontrakt wartości ponad 1 MILIARDA PLN)  A jak wiadomo odwilż na rynku stali zapowiadana jest właśnie na II kw. i kurs to już widzi(ał).  Więcej o perspektywach rynku stali w tym roku w tym linku.

 Na początku marca Ichimoku dało sygnał dla spóźnialskich do zajęcia pozycji i z powodzeniem zaatakowały byki poziom 15.95. 

Dzisiejsza sesja (29 marca wtorek) dała ciekawe rozsztrygnięcie i kilka pytań dla przyszłości zachowania kursu.

Plus: Mamy nowe tegoroczne szczyty

Minus: Mamy świecę Wisielca.


CO TO TEN WISIELEC?

Formacja wisielca występuje na wysokich poziomach cenowych zapowiadając wyczerpywanie się potencjału wzrostowego. W tym przypadku także wymagane jest potwierdzenie czyli świeca na niższym poziomie cenowym. Także oczekujemy na potwierdzenie tej formacji, przez zamknięcie się kolejnej świecy pod korpusem formacji (WAŻNA JUTRZEJSZA SESJA).  Może być tak, że rynek będzie oscylował wokół poziomu cenowego młota, a następnie wybije na północ, lecz ważne jest, by zamknięcie kolejnej świecy nastąpiło pod korpusem wisielca. Może być również odwrotna sytuacja, kiedy to kurs znajdzie się powyżej poziomu górnego cienia, bądź też korpusu wisielca. Wtedy też taką sytuację można rozumieć jako fałszywą formację, co jednocześnie łączyłoby się z dalszą kontynuacją wzrostów. Dlatego zanim zagramy pod formację wisielca poczekajmy na potwierdzenie, by z lepszym komfortem psychicznym wejść na rynek.

Co mówi ICHIMOKU?Mamy trend wzrostowy. Tekan san znajduje się nad linią kinjun sen nad chmurą i zapewne będzie wygenerowany sygnał sprzedaży wkrótce. Niemniej warto pamiętać, że znajdujemy się nad chmurą hossy i będzie to sygnał słaby. Mozliwe, że możliwy ruch spadkowy zatrzyma już pierwsze wsparcie wynikające z górnej lini chmury, tj. poziom 14.50.

JAK ZAGRAĆ?

Patrząc na układ świec, nalezy brać pod uwagę test poziomów 14,50 - 14,70 i z tego poziomu wyprowadzenia odbicia. Na chwilę obecną, jeśli wisielec zostanie zanegowany pierwszym przystanikiem w kontunuacji trendu wzrostowego będzie poziom 18,50 - 19,00 z celem w okolicach 22 PLN , gdzie wypada górne ograniczenie kanału wzrostowego. Póki co czekamy na środową sesję na rozstrzygnięcie wisielca.

1 komentarz:

  1. http://www.parkiet.com/artykul/7,1041038-Ferrum--Prognoza-zysku-w-gore.html

    Ferrum podniosło prognozy na 2011 rok

    OdpowiedzUsuń