czwartek, 31 marca 2011

PKM DUDA SA (DUD)

Na walorze robi się bardzo bardzo ciekawie...
Potencjał wzrostów blisko 11%.

Przyjrzyjmy się temu z bliska:Od poczatku tygodnia obroty systematycznie rosną + kurs w ciekawym miejscu, co powoduje, że spółkę zaliczam aktualnie do spółek prowzrostowych. Kurs przebił poziom 1.60 stanowiący istotny opór - również w tym miejscu nastapiło przebicie krótkoterminowej lini trendu spadkowego. Aktualnie byki przymierzają się do ataku na lokalny szczyt 1.66 i pokonanie tej bariery podaży może zaowocować ruchem wzrostowym do tegorocznych maksimów, tj.: poziomu 1.79 ( zasięg wzrostów blisko 11% od dzisiejszej ceny zamknięcia 1.62).MACD zakręca i dał sygnał kupna już w ubiegły czwartek, RSI również rośnie (aktualnie poziom 60) i wskazuje sporo miejsca na wzrosty.

CO MÓWI ICHIMOKU ?

 • Chikou span już nad chmurą i mamy silny sygnał kupna
 • Cena w chmurze - oznacza niepewność inwestorów ale na jutrzejszej sesji już powinien być słaby sygnał kupna (przecięcie tekan do góry kijun) otwierający drogę na testowanie drugiego oporu chmury zlokalizowanego na 1,65 - pokonanie tego obszaru jest jednocześnie atakiem na szczyt lokalny zlokalizowany na 1.66 i wówczas mamy SILNY sygnał kupna wynikający z przebicia chmury.


3 komentarze:

 1. Dyrektor JBB: Znów jesteśmy największym producentem wędlin w Polsce

  Zakład mięsny produkuje w tej chwili ok. 250 ton wędlin na dobę, czyli o połowę mniej niż przed pożarem w czerwcu 2009 r. - Zakładamy, że produkcja może się zwiększyć w bieżącym roku do 300 ton. Jednak nie wielkość produkcji jest dla nas najważniejsza. W półtora roku nie da się odtworzyć poziomu sprzedaży sprzed pożaru, w trakcie którego doszczętnie zniszczone zostały hale produkcyjne, magazyny, chłodnie oraz biurowa część firmy. Na poziom sprzedaży sprzed pożaru JBB pracowało 17 lat - akcentuje Leszek Lenart. - Jednak mimo trudności spowodowanych pożarem, obecnie znów jesteśmy największym producentem wędlin w Polsce - zaznacza.
  Źródło

  http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dyrektor-jbb-znow-jestesmy-najwiekszym-producentem-wedlin-w-polsce,48305.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Na onet.pl pojawila sie wczoraj analiza FINANSOWA spolki - polecam.

  http://gielda.onet.pl/aod-pkm-duda-sa--analiza-finansowa,18731,4229775,1,analizy-detal

  OdpowiedzUsuń
 3. Ps. o JBB chodzi o to ze sa odbiorcą DUDY jakby ktoś nie widział powiązania :)

  OdpowiedzUsuń