środa, 30 marca 2011

Qlik Technologies Inc. (QLIK)

 BI or not to BI ?


I wcale w tym nie ma pomyłki - BI - technologia Business Inteligence- znana jest wszystkim manadżerom wyższego szczebla zarządzającego firmami.

QlikTech jedną z 5000 najszybciej rozwijających się w firm w Stanach Zjednoczonych – kolebce nowych technologii. Nagroda przyznana przez redakcję Inc.

Ichimoku daje czytelne sygnały: Lada moment nastąpi przecięcie tekan sen z  kijun sen - nie mniej fakt ten będzie miał miejsce pod chmurą co będzie słabym sygnałem kupna, ale biorąc pod uwagę że cena znajduje się już pod oporem w chmurze może nastapić atak byków. Na najbliższych sesjach możemy oczekiwać wyjścia powyżej 25,70 i w wyniku wyjścia kursy ponad chmurę powstanie silny sygnał kupna z zasięgiem do lutowych maxów (27.20), gdzie oczekiwać będę korekty do ok 25,70 - 26  i nastepnie ruchu powrotnego wybijającego nowe szczyty ponad 29.25.ŚWIETNA INWESTYCJA DŁUGOTERMINOWA

Dzisiejsza spółka to lider technologi in memory w dziedzinie BI - lider światowy! Produkt nowy - zupełnie nowa technologia i ma wyprzeć standardowe kostki OLAP które do tej pory wydawały się niezastąpione w hurtowniach narzędzi klasy BI.
Przez najbliższe 4 lata rynek rozwiązań Business Intelligence będzie rósł co roku o ok. 7 proc. W tym czasie popyt będą generować głównie narzędzia analityczne nowej generacji, wdrażane w kilka tygodni, pracujące bez ‘kostek’ OLAP, wykorzystujące bazy danych „in-memory”. Jak prognozuje Gartner Group, w tej technologii pracować będzie 70 proc. z 1000 największych firm na świecie.
Spółka QLIK Tech dokonała mega skoku wg Gartnera Group 

W 2010 roku była małą myszką:

W 2011 liderem rynku obok SAP czy Microsoft !!!!

Perspektywy:


Prognoza Gartnera dla trendów w zakresie BI do roku 2014. Nowe urządzenia, nowe funkcjonalności, nowe typy dostawców oraz nowe zastosowania zmienią sposób, w jaki korporacje kupują oraz wykorzystują  BI  oraz aplikacje analityczne.

Oryginalna treść raportu jest do pobrania tutaj.

Według analityków Gartnera,  BI będzie kontynuowało trend szybkiego rozwoju z ostatnich lat, co spowoduje cztery główne zmiany, w sposobie w jaki organizacje wdrażają oraz inwestują w rozwiązania BI. Wśród tych zmian należy wyróżnić:
 • do 2013 roku 33% funkcjonalności BI będzie dostępnych poprzez urządzenia mobilne. Będą one wykraczać poza raporty, czy kokpity menadżerskie i obsługiwać specyficzne zadania oraz aplikacje analityczne;
 • w ciągu najbliższych 3 lat funkcjonalność in-memory będzie używana w 30% aplikacji analitycznych, z czego 30% stanowić będą aplikacje prognostyczne (Predictive Analytics);
 • wzrost wagi inicjatyw użytkowników końcowych, zewnętrzne źródła informacji, integracja treści nieustrukturalizowanych spowoduje przesunięcie 40% inwestycji w analitykę biznesową w stronę integratorów systemów, a nie dostawców oprogramowania;
 • w ciągu najbliższych 18 miesięcy 15% wdrożeń BIbędzie uwzględniało połączenie BIoraz oprogramowania do pracy grupowej i społecznościowego.

QlikTech jedną z 5000 najszybciej rozwijających się w firm w Stanach Zjednoczonych – kolebce nowych technologii. Nagroda przyznana przez redakcję Inc.
QlikTech z nagrodą Red Herring zostaje jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm z sektora nowych technologii w Ameryce Pn.

3 komentarze:

 1. Jeśli macie propozycje spółek z rynków światowych proszę o wrzucanie - będę starał się co ciekawsze "zichimokować" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałem o jednej bardzo ważnej rzeczy: hossa W czy hossa V ? Mam nadzieje ze widac jedno i drugie na spolce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nastąpiło wybicie ceny z chmury - to o czym pisałem i mamy silny sygnal kupna. Teraz jescze chikou span zmierzy się z poziomem 26 i jak wyjdzie bedzie kolejny silny sygnal kupna. Przeciecie lini zgodnie z planem i dalo to wlasnie na dzisiejszej sesji sygnal kupna (słaby)

  OdpowiedzUsuń