wtorek, 29 marca 2011

SYNTHOS (SNS)

Kauczukowa hossa trwa w najlepsze i wiele wskazuje, że trwać będzie nadal. Po dzisiejszej sesji (29 marca) mamy formacje młota z białym korpusem. Jedna z wielu formacji przemawiająca, iż rynek powinien zmienić dotychczasowy trend. (w tym przypadku miesięczny trend spadkowy).

Strategia w działaniu:

Jutro na sesji powinno nastapić zamknięciepowyżej poziomu 3,98.  Jednakże na rynku może wszystko zdarzyć. Może być tak, że rynek będzie oscylował wokół poziomu cenowego młota, a następnie wybije na północ. Może być również odwrotna sytuacja, kiedy to kurs znajdzie się poniżej poziomu cienia formacji młota (3.66). Wtedy też taką sytuację można rozumieć jako fałszywą formację, co jednocześnie łączyłoby się z dalszymi spadkami. Dlatego należy, na potrzebę ochrony naszych środków finansowych, złożyć zlecenie obronne Stop Loss  poniżej cienia młota. Tak, aby w sytuacji, kiedy to rynek zachowa się inaczej w stosunku do naszej pozycji, uchronić się od większych strat.

Co mówi Ichimoku? •  Z chmury (hossy w tym przypadku) odczytujemy, że mocne wsparcie spółka ma na poziomie 3,70
 •  Tenkan sen na chwilę obecną znajduje się pod kijun sen co jest dobrym układem dla byków  - mozliwy sygnał zajęcia długiej pozycji wkrótce po przecięciu się linii
 • Zarówno Senkou Span A jak i Chikou span (znajduje się poniżej ceny aktualnie) wskazują poziom 4,1 jako istotny, który musi być przekroczony w celu kontynuacji trendu
 • Kijun sen (płaska czerwona linia nad chmurą) kreśli ruch idealnie poziomy i wskazuje poziom 4,16 jako istotny, który musi zostać przekroczony w celu powrotu do wzrostów
 • Po wybicu 4,1 nastepuje wyjście z chumry kolejny silny sygnał zajęcia długiej pozycji.
Podsumowanie:

Oczekujemy, że dzisiejsza formacja młota z białym korpusem zadziała. Z kolei jesli popatrzymy jescze na 15 marca br. mamy do czynienia z formacją młota z czarnym korpusem i  jest on o tyle istotny, gdyż przekroczenie jego dolnego cienia (3.55) wywoła kolejny impuls spadkowy, aż do poziomu 3,0 gdzie występuje klasyczne wsparcie (również wynikające z poziomów Fibonacciego)  Trwałe wyjście nad poziom 4,05 (domknięcie luki spadkowej) to policzek dla niedzwiedzi i przejęcie kontrioli przez byki i wybicie nowych szczytów (ponad 4,81). Jutro wszystko będziemy wiedzieli (patrz formacja młota i jutrzejsza świeca)

7 komentarzy:

 1. Konkretna analiza, oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. i jak zinterpretujesz dzisiejszą sesję na SNS?

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugie zdanie w strategii działania: "Może być tak, że rynek będzie oscylował wokół poziomu cenowego młota, a następnie wybije na północ. "

  I to teraz obserwujemy. Reszta rozpisana w analizie z poziomami.

  Nic złego się nie dzieje, napewno dzisiejszym notowaniom nie pomógł ruch powrotny na WIG20.

  Powodzenia w inwestycjach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o analizę Azotów Tarów
  tam wg mnie szykuje się spory up

  OdpowiedzUsuń
 5. witam prosze zamieszczac propozycje do analiz na czacie niemniej odpowiadajac na pytanie na chwile obecna pisze co widze w sygnalach Ichimoku: ogolnie mamy silny trend wzrostowy, na chwile obecna cena przebywa w chmurze hossy i zejscie w chmure hossy (niepewnosc sytuacji dla inwestorow)jest wynikiem slabego sygnalu sprzedazy ktory powstal 15 marca - wybice nad chmure hossy tj poziomy 38 zł da silne sygnaly kupna. Mocne wsparcie daje dolne ograniczenie chmury zlokalizowane na 32.5 Bede wracal napewno do chemii na blogu. Narazie czekamy na ATT na silniejsze sygnaly.

  OdpowiedzUsuń
 6. Azoty pieknie przebily 38 zeta

  OdpowiedzUsuń
 7. Bezbłędnie to zaplanowane było :)

  OdpowiedzUsuń