czwartek, 7 kwietnia 2011

BARLINEK

Kurs dyskontuje popyt

Rosną ceny i popyt na drewniane podłogi

W pierwszym kwartale Barlinek, największy w kraju producent podłóg, zamierza istotnie poprawić sprzedaż oferowanych wyrobów oraz marże.  

Co mówi Ichimoku?Wczorajsze wybicie nad chmurę hossy dawało niby sygnał zakupu ale brakowało potwierdzenia w postacie innych sygnałów oscylatora Ichimoku - zwłaszcza, że wczorajsza sesja skończyła się białą świecą z długim górnym cieniem co wskazuje, że jednak strona aktywniejszą były niedzwiedzie.

Dzisiaj sytuacja już jest opanowana, byki górą!

Biała świeca, dolny cień już się odbił od wsparcia danego przez chmurę na poziomie 4.1 i potwierdzenie sygnału kupna przez Chikou span i przebicie ceny do góry. Hossa na papierze trwa.

Gdzie zmierza kurs?

Na chwilę obecną kurs zmierza do 4.54 i jeśli tu obejdzie się bez korekty ruchu wzrostowego, to celem byków powinny być poziomy 4.7 dopiero po ich pokonaniu droga ku 5,58 zostanie otwarta. 

Wsparcia na poziomie 4,15 4,1 i 3,97.

1 komentarz:

 1. Kurs spółki przebił opór na 4,28, a to wskazuje na siłę kupujących i sugeruje atak na maksimum na 4,53. Wprzypadku jego sforsowania będę oczekiwał na test zakresu 4,69-4,74. Kolejne opory znajdują się na 5,18 i 5,39. NajbliŜsze wsparcie znajduje się na 4,20, a w razie mocniejszej korekty kupujący winni bronić poziomu
  3,98. Na tym ostatnim pułapie winny kończyć się wszelkie ruchy korekcyjne, o ile oczywiście papier ma atakować wyŜsze cele. Kluczowe wsparcie znajduje się na 3,55.

  Interpretacja wykresu: POZYTYWNA

  Opracowanie:
  Tomasz Jerzyk
  Analityk DM BZ WBK

  ANALIZA Z DNIA 14 KWIETNIA 2011

  OdpowiedzUsuń