niedziela, 3 kwietnia 2011

GROCLIN

W czwartek (31 marca) MACD dal sygnal kupna....


w piatek (1 kwietnia) oscylator ICHIMOKU dal SILNE SYGNALY KUPNA

Potencjalny zasięg kursu w krótkim terminie : 13 % (Kurs: 29.50)
Potencjalny zasięg w długim terminie: 85.2 % (Kurs: 48.30)

Cala - no prawie cala sytuacja (to co sie nie zmiescilo opisuje ponizej) zostala zobrazowana na grafice, która przygotowalem.


Wszystkie wskazniki oscylatora Ichimoku pokazuja silny trend wzrostowy. • Na piatkowej sesji powstal SILNY SYGNAL KUPNA w wyniku przeciecia tekan sen z kijun sen
 • Chikoi span znajduje sie juz nad cena - wskazuje na silny trend wzrostowy
 • Chmura hossy sie rozszerza - jest to sygnal budowy mocnego wsparcia
 • Na grafice nie zaznaczylem, ale przed dluga biala swieca był kolejny SILNY SYGNAL KUPNA (sygnal ten ma najwyzsza skutecznosc) i wynika on z przeciecia ceny z linią kijun. Przeciecie nastapilo ku górze - korpus sie zamknal nad linia  i kolejna sesja namalowala spora biala swiece.

  CO SŁYCHAĆ W SPÓŁCE?
  Inter Groclin Auto rozpoczal negocjacje kontraktów bezposrednio z producentami aut, a nie - jak dotychczas - przez posredników - informuje "Parkiet". Daje to juz korzystne rezultaty. I tak ostatnio Groclin zawarl wart 80 mln euro kontrakt z General Motors na produkcje tapicerki do Opla Astry. Spólka negocjuje takze spore zamówienia dla Volkswagena, Volvo i Porsche. Ma to przyniesc odbicie w góre spólki, której przychody w 2010 r. byly najnizsze od ponad 10 lat.   Co dalej z kursem Groclinu?
  Na chwile obecna perspektywy sa dobre, cena zmierza do oporów zlokalizowanych odpowiednio na poziomie 27 i 27,60 które otworza drzwi do testowania oporów zlokalizowanych na poziomie 29.50.  Zapewne po dłuższej walce byków z niedzwiedziami i korelujac to z perspektywami na szerokim rynku mozna dość śmialo założyc w ujeciu długoterminowym, ze po pokonaniu poziomu 30zl walor istotnie bedzie zmierzal w kierunku 48zl po drodze mijajac bariery podazowe zlokalizowane w ok 30,80 37,24 42,40 i 45,50.


  Wycieczka po zysk


  Na chwile obecna skupiamy sie zatem na testowaniu oporu zlokalizowanego na 29,50 pamietajac o dwóch barierach podazowych zlokalizowanych na 27 i 27,60 i nie zapominamy o wsparciach: silne wsparcie mamy aktualnie na 24.50. Wskaznik relatywnej sily wzglednej oceniam pozytywnie ale paliwa starczy na testowanie byc moze 29.50 gdzie powinna nastapic korekta, bo w tych rejonach rynek bedzie juz wyprzedany. MACD pozytywnie zakreca ku górze - 
  w czwartek wygenerowal sygnal klupna.


  C/WK jest niedowartościowane zarówno na tle szerokiego rynku (0.78 sr w WIG 1.82) i na tle sektora (sr. w sektorze 1.33)
  PAMIETAJMY O:
  19 kwietnia - skonsolidowany roczny
  13 maj - skonsolidowany I kwartal
  ------------------------------

  Inter Groclin Auto spodziewa sie w I kw. 2011 wzrostu przychodów do 40 mln zl

  14.02. Warszawa (PAP) - Producent poszyc do foteli samochodowych Inter Groclin Auto spodziewa sie, ze w pierwszym kwartale 2011 roku jego przychody wzrosna rdr o 30 proc., do okolo 40 mln zl - poinformowala spólka w komunikacie.
  ------------------------------

  Przyznaje równoczesnie, zainteresowanie spólka ze strony inwestorów instytucjonalnych rosnie. - O spotkania z zarzadem zabiegaja analitycy, chcacy wznowic wydawanie rekomendacji dla spólki, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych. To dobry prognostyk dla notowan spólki – uwaza Drzymala.


  ------------------------------ 

  WYWIAD z 25 marca dla pb.pl z Prezesem Groclinu:

  Czytaj wywiad

  ------------------------------ 

  4 komentarze:

  1. Przyznam szczerze, że zupełnie nie znam się na tej technice (Ichimoku), ale moje prognozy i nie tylko moje (na-plus, GPW-Trading) potwierdzają co tutaj narysowałeś - myślę, że Groclin w ostatnim czasie daje tyle sygnałów kupna że wzrost to czysta formalność :) pozdrawiam i zaczynam czytać tego bloga !

   OdpowiedzUsuń
  2. Wydawało się, że kryzys zmiecie go z rynku motoryzacyjnego, ale Zbigniew Drzymała przetrwał i znów jest faworytem inwestorów

   http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/strategie/pedzi-woz-drzymaly,12865,1

   OdpowiedzUsuń
  3. Jednym ze skutków katastrofalnego trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca jest rekordowy spadek sprzedaży samochodów w Japonii.

   Pełny tekst:
   http://www.parkiet.com/artykul/7,1037418.html

   OdpowiedzUsuń
  4. Czy Ty się zastanawiałeś przed zamieszczeniem tego komentarza. Co ma piernik do wiatraka?
   Przeczytaj może to:
   http://tnij.org/lj3r

   To dobrze dla Groclinu, że spada/spadnie sprzedaż aut japońskich, tym samym zwiększy się sprzedaż Opla, VW, BMW, Forda i Renault a także Por­sche, Volvo, Mercedes, dla których Groclin produkuje/produkował/negocjuje.

   Groclin będzie miał coraz lepsze wyniki finansowe, a co za tym idzie, kurs pójdzie do góry, zwłaszcza, że akcje są mocno niedowartościowane.

   OdpowiedzUsuń