poniedziałek, 4 kwietnia 2011

WASKO

WASKO - czyli szybka piłka z blogowego czata

Wczoraj przeglądałem sobie karty ichimoku i dopatrzyłem się sygnałów kupna, które mogą nastapić. Wpisałem przed sesją plan - był krótki wyjście nad 3.9 da silne wygnały kupna.Z Ichimoku odczytujemy po dzisiejszej sesji nastepujące sygnały:

- Chikou span (brązowa linia) przebiła do góry cenę i dała sygnał zakupu i potwierdzenie kontunuacji trendu wzrostowego (linia powróciła nad cenę po dwóch tygodniach podążania pod ceną)
- Tekan sen (zielona linia) przebiła w chmurze do góry kijun sen (czerwona linia) dając neutralny sygnał kupna
- Chmura hossy się rozszerzyła co zaliczam in plus - nastąpiło przebicie na dzisiejszej sesji poziomu 3,9 i silny sygnał kupna wsytąpił i mamy bardzo ładną białą świecę
- Senkou span B (dolne ograniczenie chmury) zlokalizowane jest na chwilę obecną na poziomie 3,5 i przebiega płasko (idealnie poziomo) co znaczy, że wsytepuje bardzo silne wsparcie w tych okolicach 


Patrzać na MACD i RSI wykres oceniam pozytywnie. Oczywiście ruchem docelowym jest ruch na lutowe szczyty zlokalizowane na poziomie 4,80 - niemniej myślę, że na chwilę obecną kurs dociagnie do poziomu 4,4 - 4.5 gdzie znajdują się już spore bariery podażowe , które są w stanie zatrzymać kurs na dłużej.

Podsumowując, jeśli ktoś kupował na dzisiejszej sesji warto pomysleć o sprzedaży w dniu jutrzejszym realizując zysk. Bariery podażowe w okolicach 4.4 - 4.5 mogą okazać się zbyt silne by przejść je z marszu.


WIADOMOŚCI ZE SPÓŁKI

---------------------------

28 marca 2011


Obecny portfel zamówień Wasko ma wartość około 110 mln zł i jest 40 proc. wyższy r/r. Spółka spodziewa się wypracowania dwucyfrowego (w mln zł) zysku netto w 2011 r. Poprawa wyników powinna być już widoczna w rezultatach I kw., który może zakończyć się z dodatnim wynikiem netto - poinformował w wywiadzie dla PAP Wojciech Wajda, prezes Wasko i największy akcjonariusz spółki.

--------------------------- 


Wasko około 30 proc. zysku za 2010 r. może przeznaczyć na wypłatę dywidendy


--------------------------- 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz