piątek, 20 maja 2011

DOM MAKLERSKI IDM SA

Na dzisiejszej sesji (czwartek, 19 V) pojawił się słaby sygnał K, który został potwierdzony przez linie chikou span (linię sygnałową).
Dzisiejszy max kursu (sesja 19 kwiecień 2011) zderzył się z zaporami podażowymi wynikającymi ze świec 22 marca i 7 kwietnia - poziom 2.88
stanowi na chwilę obecną najbliższy opór do pokonania.

Na plus należy zaliczyć pokonanie 3 miesięcznej linii trendu spadkowego, ale kurs musi zmierzyć się na chwilę obecną z 6 miesięczną linią trendu spadkowego - wyjście ponad poziom 2,90 odbiorę jako chęć do dalszych wzrostów. 
(na poziomie 2.92 jest silne ograniczenie wynikające z płaskiego przebiegu Senkou Span A - jego wybicie da silne sygnały K)

Kurs będzie musiał się zmierzyć z podażą zlokalizowaną na poziomie 3,0 i następnie w okolicach 3,07-3,08 i przejście tych poziomów powinno zaowocować testem lutowego szczytu zlokalizowanego na poziomie 3,20 - w przypadku silniejszego impulsu wzrostowego celem byków powinien być ubiegłoroczny grudniowy max zlokalizowany na poziomie 3.42.

Jako bazę do realizacji powyższego scenariusza należy przyjąć przebicie 6 miesięcznej linii trendu spadkowego, czyli zdecydowane wyjście nad 2,90 potwierdzone wolumenem.

SKĄD TE WZROSTY?

Spólka realizuje w dalszym ciągu program skupu własnych akcji, w komunikatach :

IDMSA RB 11/2011

IDMSA RB 12/2011

IDMSA RB 13/2011

spółka informowała o transakcjach nabycia akcji w pakietach po 50 000 sztuk. 

Dla przypomnienia:

W dniu 25 stycznia 2010 r. Walne Zgromadzenie DM IDMSA podjęło uchwałę w przedmiocie nabycia akcji własnych na podstawie i w granicach upoważnienia udzielonego przez Walne Zgromadzenie. 

Warunki buy-back przewidują, że skup realizowany będzie po cenie nie niższej niż 2 złote i nie wyższej od 5 złotych w okresie do 31 grudnia 2011 r. 

Pełna treść uchwały TUTAJ.

WSKAŹNIKOWO

C/WK dla spółki to obecnie 0,83

Na tle szerokiego rynku (średnia 1,81) jaki i w ujęciu wertykalnym (sektorowym) (średnia 5,07) spółka jest bardzo atrakcyjna i jest niedowartościowana.


CO SIĘ DZIEJE W SPÓŁCE?

  • Grupa kapitałowa DM IDMSA, chce w II kwartale 2011 roku rozpocząć działalność związaną z obrotem energią elektryczną. We wrześniu 2010 roku DM IDMSA, jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce otrzymała koncesję na obrót energią. CZYTAJ WIĘCEJ.
  • Na ten rok planowanych jest kolejnych 5 IPO: Work Service, Mex Polska, Bowim, Global Cosmed. DM wprowadzi także na giełdę Supernova IDM Fund. Oferta, której zakończenie planowane jest na koniec tego roku będzie miała wartość 50-100 mln zł CZYTAJ WIĘCEJ. 
  •  Po zakupie mniejszościowego pakietu akcji WestLB Bank Polska Dom Maklerski IDMSA nie rezygnuje z dalszych akwizycji. Władze brokera chcą powiększyć grupę kapitałową już nie tylko o ubezpieczyciela, ale także o OFE. CZYTAJ WIĘCEJ.
  • Analizując wyniki DM IDMSA należy pamiętać o wyłączeniach konsolidacyjnych, które wyniosły w pierwszym kwartale 19,6 mln zł. W kwocie tej zawarte są m.in. wyłączenia wynikające z kontynuacji realizacji porozumienia inwestycyjnego z Supernova IDM Fund . CZYTAJ WIĘCEJ.

1 komentarz:

  1. Szak warto dodać że 2.92 to również 38% zniesienia FIBO wewnętrznego co tylko potwierdza mega siłę tego oporu. Jak trwale przebije to będzie szał ;) 3,06 powinno pójść łatwo 3,2-22 faktycznie batony będą czekać bo tam 62% fibo i kilka szczytów/dołków :)

    Po obrotach widać, że coś jest na rzeczy. Oby stany sie popsuły trendu bo poniedziałek się zapowiada czerwono

    OdpowiedzUsuń