poniedziałek, 30 maja 2011

SYGNITY

100% BYKÓW NA SYGNITY

Piątkowa sesja wygenerowała silny sygnał K w wyniku przecięcia się średnich kinjun z tenkan. Wszystkie wskaźniki ichimoku wskazują silny trend wzrostowy - a piątkowa sesja nakazuje otwarcie długiej pozycji.


CO DALEJ ?- ZASIĘG WZROSTÓW

Najbliższe opory znajdują się w okolicach 25.46 i 26.91 - uważam, że w tej fali wzrostowej kurs powinien zrealizować zasięg wzrostów do 27 zł.

W okolicach poziomu 27 zł oczekiwałbym płytkiej korekty (max. 10%) i konsolidacji po której  cena  powinna kontynuować drogę do maksimów z 2008 roku, tj. poziomów 45.28zł.

WSKAŹNIK C/WK

Wartość wskaźnika C/WK dla spółki to 1.31.
Na tle szerokiego rynku (1.83) jak i sektora informatycznego (1.65) wskaźnik wskazuje na niedowartościowanie spółki.

PALIWO WZROSTÓW

Światowy partner?


Prezes Sygnity poinformował, że spółka prowadzi m.in. zaawansowane rozmowy o regionalnym partnerstwie z globalną firmą - liderem sektora integracji infrastruktury.
Zamierza też mocniej wejść na rynek detaliczny. Pierwsze kontrakty w tym segmencie zapowiada już w ciągu kilku tygodni. Jesienią do testów trafi oprogramowanie dla małych i średnich firm.  

Banki wymieniają systemy
Prezes informuje, że dostaje z rynku sygnały od banków, które planują wymianę całych systemów informatycznych.

- Nie ukrywam, że jestem zaskoczony, bo spodziewałem się, że banki będą inwestować raczej w bankowości mobilną czy elektroniczną, a nie w wymianę całych systemów. Dla nas to oczywiście bardzo pozytywna informacja - komentuje prezes.

1 komentarz:

  1. Kolejna dobra okazja inwestycyjna jednak na dude i na sygnity mi nie wystarczy środków. Mam teraz zagwostke w co wejść.

    OdpowiedzUsuń