piątek, 3 czerwca 2011

ANTI

 ZAGADKA:
KLIN CZY CHORĄGIEWKA?*
   
* Rozwiązanie na samym końcu analizy spółki
Sam styk średniej tenkan z kinjun należy uznać za przecięcie się średnich i jest to silny sygnał K (nad chmurą), dodatkowo potwierdzony przez sygnałową chikou span, która wybiła cenę w górę.

Jutrzejszą (3 czerwiec - piątek) udaną obronę poziomu 2.44 i trwałe wyjście nad 2.45 odebrać należy jednoznacznie - byki kierują się w stronę  kwietniowego szczytu, tj.: poziomu 2.75 i to na chwilę obecną jest przystanek docelowy dla byków.

Na dziennym MACD pojawił się dzisiaj sygnał K.


Średnie rosną co również zaliczam na plus.   
Wskazane na wykrese poziomy stanowią wsparcie dla kursu.

ROZWIĄZANIE ZAGADKI:Formacje klinów są podobne do formacji chorągiewek, z tym, że cechą, która pozwala je odróżnić jako osobną grupę formacji jest wzajemna skośność ich linii ramion. 
Górne ramiona klinów to linie oporu, dolne ramion, to linie wsparcia. 
W klinie zniżkującym, zarówno dolne, jak i górne ramię klina posiada zniżkujący charakter, a taki klin zapowiada kontynuację trendu wzrostowego. Klin zniżkujący jest formacją zapowiadającą wzrost cen
 
Najczęściej kształtuje się podczas średnioterminowej korekty trendu wzrostowego

Klin jest wyznaczony przez cztery punkty zwrotne (1,2,3,4)
 
 Wybicie z klina powinno nastąpić nie wcześniej niż 30% przed jego końcem (początek i koniec klina określa się  jak w formacjach trójkąta)

 Wybicie z klina powinno być potwierdzone przez wyraźny wzrost wolumenu.(Często po wybiciu w górę występuje korekta spadkowa)

Wielkość wzrostu jest zależna od wysokości klina, jednak często zwyżka kończy się w okolicach najbliższego wyraźnego oporu

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz