środa, 1 czerwca 2011

PKM DUDA

W lutym na blogu spółka zagościła po raz pierwszy. 

Niestety, zgodnie z informacjami przedstawionymi w analizie nie doszło do ataku na lokalny, ówczesny szczyt (1.66), by scenariusz wzrostowy mógł być realizowany. 

Historia zatoczyła koło i lokalny szczyt (1.66) wraca do gry.

MIĘSNE ICHIMOKU :)

Wykres dziennySesja 27 maja nakazała zwrócić uwagę na spółkę za sprawą dawno niespotykanego wolumenu na tym papierze.

Jeśli spółka zaatakuje obecnie poziom 1.45, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć test poziomu 1.63 (100% Fibo) i marcowego szczytu na 1.66, a w przypadku silniejszej zwyżki poziomu 1,80 (150% Fibo).

Warto pamiętać, że  ważną rolę odgrywa opór na poziomie 1,50 i opór wynikający ze 100-sesyjnej zlokalizowany obecnie na poziomie 1.56.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na linię sygnałową chikou span (zielona linia z lewej strony wykresu), która nieuchronnie zbliża się do sporych rozmiarów czarnych świec - wygląda byczo.


Wykres tygodniowy 

Na chwilę obecną po wtorkowej sesji (31-maj) widzimy, że kurs zaatakował 100 sesyjną zlokalizowaną na poziomie 1.43 - (świeca nadal się formuje). 
Zamknięcie powyżej tego poziomu na piątkowej sesji (3 czerwiec) to byłby mega plus dla byków, które powinny w przypadku takiego zamknięcia w dniu 3 czerwca, zrobić wiekszy użytek w postaci ataku na  1.45 i 1.53 (o ile nie zrobią tego wcześniej).

Po pokonaniu poziomów 1.53 na wykresie tygodniowym, pojawią sie silne sygnały K w wyniku wyjścia kursu górą z chmury - no ale to już plany na rozgrywkę w tygodniach kolejnych.


SCENARIUSZ TYLKO POZYTYWNY? 

Oczywiście zawsze staram się dopatrzeć na wykresach dobre  strony dla inwestorów i założyć odpowiedni scenariusz, ale jego realizację pozostawiam rynkowi.
Warto mieć na uwadze, że zejście poniżej 1.35 neguje scenariusz wzrostowy przedstawiony powyżej.Obserwujemy i podejmujemy decyzję!

1 komentarz:

  1. Świetna alnaliza pierwszy raz słysze o ICHIMOKU ale to jest naprawde niezłe. Co do spółki zastanawiam się nad jej zakupem

    OdpowiedzUsuń