wtorek, 9 sierpnia 2011

PO BURZY ZAWSZE JEST...

PO DZISIEJSZEJ SESJI...
FORMACJA MŁOTA W NATARCIU 
Na rynku może wszystko się zdarzyć - od tego trzeba zacząć.
Młot jest najsilniejszą formacją prowzrostową i daje dobre rezultaty na niskich poziomach cenowych - ale pamiętajcie, że kształt młota ZAWSZE musi być potwierdzony wzrostem na kolejnej sesji (stąd też sporo inwestorów czeka na ostateczny kształt świecy dziennej na kolejnej sesji i przystepuje do zakupów w końcówce sesji - no ale do odważnych świat należy jeśli ktoś lubi zaryzykować w pierwszej części sesji).
Z formacją młota może być tak, że rynek będzie oscylował wokół poziomu cenowego młota, a następnie wybije na północ. Może być również odwrotna sytuacja, kiedy to kurs znajdzie się poniżej poziomu cienia formacji młota. Wtedy też taką sytuację można rozumieć jako fałszywą formację, co jednocześnie łączyłoby się z dalszymi spadkami. Dlatego należy, na potrzebę ochrony naszych środków finansowych, złożyć zlecenie obronne Stop Loss  poniżej cienia młota. Tak, aby w sytuacji, kiedy to rynek zachowa się inaczej w stosunku do naszej pozycji, uchronić się od większych strat.
 

WYBRANE SPÓŁKI PO SESJI 9 SIERPIEŃ 2011 
NA KTÓRYCH WYSTAPIŁA FORMACJA MŁOTA

ACTION
ASTRATA
BANK BPH
BM PAG (*)
BORYSZEW
BUDOPOL
BYTOM
CEDC
EUROCASH
FERRUM (*)
GASTEL ZURAWIE
GETIN NOBLE
HAWE (*)
IDM SA (*)
IMPEXMETAL (*)
OPONEO.PL
ORCO GROUP (*)
RADPOL
REDAN
RONSON (*)
SYNTHOS
WAWEL
WOJAS

(*) Spółki, które wyglądają ciekawie w opini autora serwisu IQimoku.com

BM PAG (*)


Obrona 3.11 daje pole bykom do wzrostów w kierunku kolejnego waznego oporu zlokalizowanego na poziomie 3.77-3.83.
Po drodze warto obserwować siłę byków na poziomie 3.44 Uwaga papier ze spekulantami na pokładzie. Uważaj na notowania spółki w Niemczech.


FERRUM(*)


Uporanie się z poziomem oporem na 10.28 daje szanse na wzrosty z zasięgiem do 12.03. uwaga papier toporny.

HAWE (*)Piekna obrona minimum 2010 roku. Ale sporo pracy przed bykami poziom zapalny to 2.98 to daje szanse na podejście do kolejnego ważnego oporu do ... 3.12. Po wybiciu tych oporów  a są to ważne opory to byki powinny zmierzyć się ze starymi demonami tzn. poziomami 3.15 oraz 3.3 i 3.4. Potencjał jest ale spore zagęszczenie oporów powoduje, że raczej sporej dynamiki wzrostowej tu nie będzie.
IDM SA (*)


Obrona 1.51 i podejście w kierunku 1.8 - jesli byki chcą zachowac na tygodniowym wykresie dobre wrażenie to muszą wyciągnać do piątku na 1.8 to jest mega ważne byłe wsparcie (teraz opór).


IMPEXMETAL (*)


Na wykresie meisięcznym widać spore zagęszczenie wsparć w obszarze 3.5-3.60 - dzięki czemu walor wybronił się na tych poziomach.  W kolejnym kroku cel byków to 4.05 i kolejno 4,32 i 4,51.
ORCO GROUP (*)


Kto pamieta bankruta i nerwy inwestorów? Niewykluczony test waznego wsparcia na 18.62 , ale formacja młota nakazuje patrzeć optymistycznie. Narazie na 26.00 zł jest zlokalizowany silny opór - jego przejście da cel wzrostów na 28.51 lub w przypadku silniejszego odreagowania 29.39.


RONSON (*)


Aktywacje K powinny być złozone po udanym ataku na ważny opór zlokalizowany na poziomie 1.07 i dalej 1.1 Uwaga bo spółka z zapomnianej branży i może być ciężko.


OFFTOPIC 

POWIAŁO OPTYMIZMEM

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami analityków, podczas wtorkowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych odpowiedzialnych za politykę stóp procentowych (FOMC), podjęto decyzję o utrzymaniu dotychczasowego poziomu ceny pieniądza. 
Zarząd Rezerwy Federalnej USA ogłosił, że przez dwa lata będzie utrzymywał niskie stopy procentowe.  
W ten sposób amerykański bank centralny zamierza wspierać wzrost gospodarczy.
Do tej pory Zarząd Rezerwy Federalnej mówił, że zamierza prowadzić politykę taniego pieniądza przez „dłuższy czas”. Teraz ogłosił, że będzie utrzymywać stopy procentowe bliskie zera aż do połowy 2013 roku. W swoim komunikacie Zarząd dał do zrozumienia, że powolny wzrost gospodarczy stanowi większe ryzyko dla USA niż wysoka inflacja. Amerykański bank centralny nie kryje, że jest zaniepokojony powolnym tempem wychodzenia kraju z recesji. Według najnowszych danych, wzrost gospodarczy w USA wyniósł w pierwszym półroczu zaledwie 0,8%, a bezrobocie utrzymuje się powyżej 9%. 


BONUS Z KOSMOSU 

Niewiele osób wierzy w astrologię finansową, ale chciałbym w tym miejscu przytoczyć słowa Pana Szymona Marka:
"(...) Zasadniczą i palącą kwestią jest, co dalej z Wigiem20? 
Spójrzmy w kalendarz astrologiczny, by sprawdzić, jakie energie Kosmos przygotował na ten tydzień. 
We wtorek 9 sierpnia o godz. 18:33 Mars w Raku utworzy bardzo nieharmonijny układ z Uranem w fazie Barana i Plutonem w Koziorożcu. Ten układ dodatkowo wzmocni się w środę, 10 sierpnia, gdy Księżyc zaraz po ingresie do fazy Koziorożca, zrobi koniunkcję z Plutonem. Jest to potencjalny czas przesilenia. Warto zwrócić uwagę, że szczyt z 8. kwietnia 2011 uformował się na trzy dni po koniunkcji Marsa z Uranem, zatem teraz, gdy Mars do Urana tworzy kwadraturę, te dwie planetarne energie, wówczas działające ze sobą w zgodzie i kooperacji, teraz pójdą ze sobą na udry. To wskazuje na możliwość zmiany kierunku dynamik na parkiecie, przynajmniej na kilka dni (...)"Jedno słowo komentarza ode mnie na zkaończenie w zakresie niniejszej analizy, ten czas przesilenia, na który wskazuje Pan Szymon Marek był dzisiaj w USA podczas sesji - jest to klasyczne przesilenie - mocny spadek w czasie sesji i wyciagniecie byczej ręki. Niemniej pamiętajmy, że popyt narazie jest strachliwy i ostrozny jak nigdy - wręcz płochliwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz