poniedziałek, 15 sierpnia 2011

WASZE SPÓŁKI

KREZUS, HAWE, AGORA

KREZUS


Wykres dzienny.
Kurs zatrzymał się na poziomie 3.84 nie bez powodu.
Widzimy, że jest to istotny opór dla ceny w dalszej wędrówce w górę.
W przypadku uporania się z dolnym ograniczeniem chmury (4,3) i wybiciem nad chmurę (4,90) celem byków powinno być  podejście pod poziom 5.41.
W przypadku rozegrania negatywnego scenariusza bardzo bardzo bardzo ważnym wsparciem jest poziom 2,8 oraz 2.5 
Przekroczenie tego ostatniego poziomu może spowodować bardzo silną wyprzedaż.

HAWE

Wykres tygodniowy.
Można powiedzieć krótko: wyszło jak wyszło. 
Poziom cenowy na którym znajduje się walor jest wynikiem wygenerowanego sygnału sprzedaży po koniec czerwca, który doprowadził do wybicia z chmury dołem.
Sporo ciekawych informacji możemy odczytać z wykresu tygodniowego.
W ostatnim tygodniu kurs zbliżył się do minimum roku 2010 (2.28) osiągając poziom 2.3   
Długi dolny cień wskazuje na sporą aktywność byków w tym rejonie, niemniej warto zwrócić uwagę, że byki nie miały zbyt wielu argumentów by pokonać SILNE bariery podażowe zlokalizowane w ok 3,0. 
Dopiero pokonanie tego poziomu otworzyć powinno drogę do 3.12 (na 3.14 jest średnia kinjun której przebicie w górę przez cenę powinno aktywizować byki do działania)  i 3.45 (lokalny szczyt na wykresie dziennym + dolne ograniczenie chmury na wykresie ichimoku.) 

Silne bariery podażowe zlokalizowane na poziomie 3,0 i 3,15 mogły by być pokonane z marszu jeśli otrzymalibyśmy pozytwne informacje płynące ze strony http://bip.umwd.dolnyslask.pl/.

Tam zostaną opublikowane informacje które z firm:  Elektrotim, Hawe Telekom i Wasko wygrały przetarg na budowę sieci szerokopasmowej na Dolnym Śląsku. 
Wykonawcę prac poznamy we wrześniu - a gra idzie o 230 mln zł.

AGORA

Wykres tygodniowy.
Na wykresie tygodniowym byki pozostawiły mocny ślad po swojej aktywności w ubiegłym tygodniu. 
Wypadało by teraz skorzystać z wypracowanej przewagi  nad  miśkami. 
Aktualnie sytuacja jeśli rozwinęłaby się po myśli byków, to nalezy założyć ruch w kierunku ważnego oporu zlokalizowanego na poziomie 18.50.
Jeśli kontrolę przejmą miśki to będziemy mieli test minimum roku 2009 (10.75) i w przypadku przełamania ważnej bariery obronnej ustawionej zapewne w tym miejscu przez popyt to będziemy mieli rozwinięcie fali spadkowej. 
W tym przypadku kurs znalazłby się już na drodze do poszukiwania historycznego dna.
Patrząc na opublikowane wyniki, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że kurs spróbuje tutaj powalczyć o mocniejsze odreagowanie aktualnej fali spadkowej.

4 komentarze:

 1. pewnie Ciebie zainteresuje
  http://www.beststock.pl/rss.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję - skorzystam po bliższym zapoznaniu się - ale wygląda ciekawie. Chwilowo ze względu na dłuższy weekend jeszcze poodpoczywam.

  pozdrawiam,
  Szakalisko

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieki za Hawe ;)
  Marcin K

  OdpowiedzUsuń