sobota, 20 sierpnia 2011

WIG20

DWA SCENARIUSZE

PODWÓJNE DNO vs KOLEJNA FALA SPADKOWANależy zacząć od zdania, że wszystkie wskaźniki oscylatora ichimoku wskazują jednoznacznie na istnienie SILNEGO TRENDU SPADKOWEGO.

Ostatnie odbicie okazało się stosunkowo płytkie - byki jedynie podrzuciły niedźwiedzie do 38,2% poziomu fibo (kompletny brak zaangazowania kapitału kupujących).

Warto zwrócić uwagę na indeks siły i wielkości trendu - ADX. 
Możemy odczytać z niego następującą rzecz: trwa silny trend spadkowy. 
Początek tego trendu obserwujemy na indeksie ADX w połowie czerwca (-DI przebije do dołu +DI) i obserwując do dzisiaj rosnący wskaźnik (niebieska linia na indeksie ADX) widać z dnia na dzień przybierającą siłę trendu spadkowego (wartości bliskie 60! - rzadkość). Oznaka siły byków spowodowałaby, że wskaźnik ADX zacząłby opadać - póki co tego nie widzimy. 

Na chwilę obecną obserwujemy, że byki mobilizuje do walki wsparcie, którym jest minimum roku 2010 (poziom 2165) i tu zapewne rozegra się główna batalia w kierunku którego scenariusza pójdziemy. 

Jeśli byki zaangażują wiekszy kapitał do obrony tego poziomu (póki co słabiutko) będziemy mieli podwójne dno, jeśli nie wyprowadzona zostanie kolejna fala spadkowa z zasięgiem do okolic 1897 lub 1954 (wartości odczytane z wyk. tyg.).

Na koniec jedno zdanie od ludzi zajmujących się astrologią finansową:

"29 sierpnia nastąpi nów, (...) Jest to korzystny aspekt w astrologii finansowej, który może otworzyć nową perspektywę i nowe możliwości porozumienia się" - Raymond Merriman (Strona www astrologa finansowego)

"(...)30. sierpnia uformuje się Wielki Trygon. (...) Jest to data o podwyższonym prawdopodobieństwie wystąpienia znaczącego przesilenia na Wigu20. (...)" - Szymon Marek

Przypominam dodatkowo, że punkty zwrote od 18 lat ZAWSZE pojawiały się w miesiącu marcu lub w okresie wrzesień/październik.

Co nas czeka ? 
Z tym pytaniem pozostawiam Was do kolejnego przeglądu WIG20.
3 komentarze:

 1. Skłaniam się do scenariusza w którym będziemy (WIG20) przez najbliższe 3-4 tygodnie w bocznym trendzie między aktualnym dnem a oporem na 2450 punktów. To wychłodzi wskaźniki trendu (gorąco czerwone od spadków) i pozwoli na piękne wrześniowe wybicie w górę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarz - ja wykluczam ruch boczny bo tu musi być gierka na sporym wolumenie by oszukać i ubrać sporo ludzi. A żeby tak było coś się musi dziać. Rozważam że dobry wariantem było by gdyby teraz byki pokazały się z dobrej strony i podciagneły indeksy - ludzie uwierzyli by że idziemy na 2600 (zakładając przebicie 2400 w góre) i od tego momentu jakby wszystcy mowili ze juz najgorsze za nami rozpoczela by sie piekna katastrofa. I dopiero byśmy powrócili do zkaupow pod koniec wrzesnia. Takie scenariusz jest dla mnie idealny z punktu widzenia 16 września.

  OdpowiedzUsuń
 3. wig20 weekly:
  http://up.programosy.pl/view/wig20-weekly.png.html tu nam wychodzi dołek w okolicach 2070

  OdpowiedzUsuń