niedziela, 9 października 2011

BRAK SIŁY

KLĘSKA BYKÓW PO RAZ TRZECI


Poziom 2235 okazuje się kluczowy i strategiczny do dalszych wzrostów. 
Na tym poziomie mamy 50% fibo  zniesienia ruchu spadkowego od początku września.
Byki zaliczają już trzeci raz porażkę na tym poziomie w ciagu ostatnich dwunastu sesji i trzeba się liczyć, że podaż wyprowadzi nokautujący cios.
Oczywiście na jutrzejszej - poniedziałkowej sesji - możemy być świadkami zrywu byków - tzn.: przełamania lini dwumiesięcznego trendu spadkowego i dojście do poziomu 2235 (50% fibo) - taki ruch to dla indeksu WIG20% lekko ponad 2% na plusie od piątkowego zamknięcia. 
Niemniej jak pokazuje wykres ta bariera to na chwilę obecną zbyt ciężkie zadanie dla byków.


 Na oscylatorze ichimoku odczytujemy, że kurs na piątkowej sesji zatrzymał się na średniej kinjun. 
Oscylator jest bliski wygenerowania sygnałów zajęcia długiej pozycji (tenkan idzie pod kinjun i zakręcają ku sobie) - niemniej podaż szybkim i celnym ciosem potrafi rozbić ten układ i tego oczekuję w tym tygodniu - co zobrazowałem na pierwszym wykresie.


W tym tygodniu byki w kalendarzu wydarzeń ekonomicznych nie mają kompletnie żadnego wsparcia. Jest pustka.

Jedynie otoczenie polityczno - ekonomiczne może odwrócić sytuację momentalnie o 180 stopni.
Warto przypomnieć, że chodzi o skoordynowany zestaw działań: w pierwszej kolejności dokapitalizowanie europejskich  banków i udzielenia krótkookresowej pomocy Grecji oraz Portugalii. Dalszym etapem powinno być znalezienie sposobu na tzw. lewarowanie (powiększenie potencjału finansowego funduszu EFSF). Możliwe to jest  poprzez gwarancje rządów bądź porozumienie z EBC.


Wnioski:
W tym tygodniu jestem niedźwiedziem. 
I wg mnie tak też wygląda wykres indeksu WIG20, gdzie oczekuję w tym tygodniu spadków do minimum 2115-2120 pkt.
Otwarcie długiej pozycji musimy odłożyć na później.

Dla obozu byków zostawiam nadzieję:

wybicie poziomu 2235 (50% fibo + linia trendu spadkowego)  i 2286 (61.8%) potwierdzone obrotami.
Wybicie tego drugiego poziomu  spowoduje realizowanie scenariusza oRGR z zasięgiem 2435 - czyli zniesienie całego ruchu spadkowego od września.

JUST for fun ?

Hakerzy chcą zaatakować giełdę w Nowym Jorku


Grupa hakerów Anonymous, znana z antykorporacyjnego nastawienia, grozi, że sparaliżuje lub poważnie utrudni pracę giełdy nowojorskiej (NYSE), włamując się do jej systemu komputerowego.

Hakerzy poinformowali, że planują na najbliższy poniedziałek (10 października) atak typu DDoS (Distributed Denial of Service), czyli uniemożliwienie użytkownikom dostępu do systemów komputerowych NYSE. 

Źródło: Gazeta Puls Biznesu

5 komentarzy:

 1. Równo miesiąc temu:

  Giełda w Hongkongu została zmuszona do wstrzymania obrotu niektórymi akcjami, po tym jak hakerzy włamali się na jej stronę internetową

  Giełda musiała zawiesić obrót walorami siedmiu spółek w tym HSBC, linii lotniczych Cathay pacific, China Power International oraz samej giełdy. Cyberatak uniemożliwił inwestorom dostęp do komunikatów spółek, na kilka godzin przed ogłoszeniem przez giełdę w Hongkongu wyników kwartalnych. Giełda w Hongkongu jest największym parkietem pod względem kapitalizacji na świecie.

  W wyniku ataku przestała działać internetowa platforma informacyjna giełdy poprzez, którą spółki publikują komunikaty dla inwestorów. Ponieważ w trakcie trwania awarii siedem spółek miało udostępnić swoje komunikaty, obrót ich akcjami został zawieszony. Pozostałe operacje na giełdzie nie zostały wstrzymane i handel był prowadzony zwyczajnym systemem.

  To drugi atak na giełdę, która liczy się na globalnym rynku finansowym. Wcześniej hakerzy uderzyli w Nasdaq OMX, właściciela drugiego największego amerykańskiego parkietu do czego giełda przyznała się w zeszłym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałem w srode o 20 raport fomc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziś, tj środa Barosso jako Szef KE przedstawia plan dokapitalizowania bankow w europie - słowem wychdozi przed szereg. Może boleć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drive na indeksy S&p I w20:

  http://www.dropmocks.com/mbFmn

  Dotarlismy do sufitu.

  OdpowiedzUsuń